X
تبلیغات
سرتیپ پاسدار احمد وحیدی

رنجر

سرتیپ پاسدار احمد وحیدی

ژنرال احمد وحیدی

مرد شماره یک رویا های من، مردی که نشانه افتخار و قدرت ایران زمین است ، مردی که برای من یک الگو است و دوست دارم مثل او به کشورم خدمت کنم .

احمد وحیدی در سال 1337 در شیراز به دنیا‌ آمد

وی دارای مدرک کارشناسی در رشته الکترونیک و کارشناسی ارشد در رشته صنایع است و همچنین در رشته علوم استراتژیک در مقطع دکترا در حال تحصیل می‌باشد.

سردار احمد وحیدی از چهره‌های دفاعی و امنیتی کشور است که نقش مؤثری در تأسیس وزارت اطلاعات داشته و سوابق مدیریت ارشد در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در کارنامه وی وجود دارد.

احمد وحیدی در دوران دریابان علی شمخانی معاونت طرح و برنامه وزارت دفاع را بر عهده داشت.

وی پس از انتصاب سردار نجار به عنوان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دولت نهم، به عنوان جانشین وی منصوب شد.

علاوه بر جانشینی وزیر دفاع، ریاست کمیسیون سیاسی، دفاعی و امنیتی مجمع تشخیص مصلحت نظام و مسئولیت معاونت طرح و برنامه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز از دیگر مسئولیت‌های وحیدی به شمار می‌رود.

همچنین سردار وحیدی در دولت نهم با حکمی از سوی محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور به عنوان نماینده نیروهای مسلح در تدوین برنامه پنجم توسعه کشور خدمت کرده است.

احمد وحیدی در سال 1388 و توسط محمود احمدی نژاد به عنوان وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به مجلس شورای اسلامی معرفی و در روز 12 شهریور همان سال با کسب اکثریت آرا انتخاب شد.

احمد وحیدی از فرماندهان نظامی ایران و وزیر دفاع کنونی ایران است. معرفی او برای تصدی وزارت دفاع دولت دوم احمدی‌نژاد بدلیل قرارداشتن در فهرست هشدار اینترپل با واکنش‌های منفی بین‌المللی روبرو شد اما در مجلس ایران بالاترین رأی اعتماد را در میان همه وزرای کابینه دولت دهم کسب کرد. وحیدی از سرداران سپاه پاسداران است و در گذشته فرماندهی سپاه قدس را بر عهده داشته‌است.

محمود احمدی نژاد در ساعات پایانی روز چهارشنبه ۲۸ مرداد ۸۸ لیست وزرای پیشنهادی خودرا ارائه نمود که در میان این نامها، نام احمد وحیدی برای سمت وزارت دفاع و نیروهای مسلح به چشم می‌خورد.

در تاریخ ۱۰ شهریور ۱۳۸۸، در جریان سومین روز بررسی وزرای کابینه دهم، هنگامی که نوبت به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رسید، قوامی(نماینده مجلس) که قرار بود به عنوان تنها مخالف سخن بگوید، از طریق منشی مجلس تغییر رای خود را اعلام و دلیل این انصراف را «گستاخی و رجزخوانی رژیم صهیونیستی» درباره سردار وحیدی اعلام کرد و گفت:

برای نشان دادن حمایت کامل و قاطع مجلس از ایشان در برابر این گستاخی صهیونیست‌ها، از وقت مخالفت خود صرف‌نظر می‌کنم و نه تنها رای منفی خود را پس می‌گیرم، بلکه به ایشان رای مثبت خواهم داد.در همین حین، نمایندگان با سردادن شعار «مرگ بر اسرائیل» حمایت خود را از نظر قوامی اعلام کردند. به دلیل انصراف وی، نماینده موافق هم صحبت نکرد و سردار وحیدی برای اعلام برنامه‌های خود به پشت تریبون رفت.

در تاریخ ۱۲ شهریور ۱۳۸۸، در جریان پنجمین و آخرین روز بررسی وزرای کابینه دهم، در پایان رای گیری، احمد وحیدی با کسب ۲۲۷ رای موافق از مجموع ۲۸۶ رای ماخوذه، ۵۴ رای مخالف و ۵ رای ممتنع رسماً به عنوان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دولت دهم انتخاب شد.

لازم به ذکر است که وی با کسب ۷۹٫۳۷٪ آرا از نمایندگان، دارای بیشترین درصد جلب اعتماد نمایندگان مجلس در میان سایر وزرای پیشنهادی بود.


+ نوشته شده در ۱۲/۱۰/۱۳۸۹ساعت ۲۲:۰۱ توسط سید پیمان دسته : مفاخر نظامی ایران نظر(5)