X
تبلیغات
کماندو امریکایی

رنجر

کماندو امریکایی


GREEN BERETS
US ARMY (EARTH FORCE)1

بعضی دوستان در قسمت نظر دهی و ایمیل من از من خواستند تا در باره کماندو های کشور های دیگر توضیح بدهم. در پست رنجر کیست در همین وبلاگ گذاشتم بطور اجمالی در مورد نیرو های مختلف توضیح دادم ولی این بار در هر پست بطور تخصصی در مورد یک نیرو توضیح می دهم. این بار در مورد کماندو های نیرو زمینی امریکا توضیح میدهم که در جنگ ویتنام بیشترین نقش را ایفا کردند. در ادامه مطلب بخوانید .

http://home.millsaps.edu/mcelvrs/green_berets_2.jpg
کلاه سبزها دسته ای دیگر از نیروهای مخصوص ایالات متحده هستند.در فیلم چهار گانه رامبو یا همان اولین خون نمونه فانتزی کامل یک کلاه سبز رادیدید که بهترین معرف و تبلیغ برای کلاه سبز های امریکایی است. کلاه سبزها مخصوص عملیات در جنگل هستند و بیشتر برای عملیات در این گونه محیط ها استفاده می شوند اما از آنها برای عملیات در سایر نقاط هم استفاده می شود البته خیلی کمتر. بیشتر از تفنگداران دریایی در عملیات های کویری و کوهستانی استفاده می شود.

http://www.discountdisplaycases.com/images/products/p-83847-richard-crenna-first-blood-rambo-b-w-8x10-photo-cotg-8celeb-rcren01.jpg
( سرهنگ ساموئل سانتراپین )

 کلاه سبز ها در استفاده از کارد و انواع اسلحه بسیار ماهر هستند و مخصوص ردیابی پرسنل دشمن می باشند . آنها یاد می گیرند با زمین زندگی کنند و چیز هایی می خورند که فکرشان هم سخت است. آنها بر خلاف تفنگداران نیروی دریایی و کماندو های نیروی هوایی که حافظ صلح سازمان حقوق بشر هستند ، فقط یاد می گیرند که بکشند . بسیار خشن هستند و معمولا در عملیات های بسیار سخت مورد استفاده قرار می گیرند. همه آنها دوره بوکس و کشتی را بطور کاربردی می آموزند و در درگیری های تن به تن بسیار قوی هستند . همان طور که گفتم بسیار خشن تر از سایر نیرو های امریکایی هستند و به همین دلیل در جنگ ویتنام جنایات بسیار بیشتر از عراق و افغانستان بوده است . آنها اموزش های خود را در ایالت میسی سیپس و جنگل های جنوبی مرز کلمبیا می بینند . روز ها در مرداب پیاده روی می کنند و تمرین تیر اندازی ، در شب هم تمرین گروگان گیری و جایی برای خواب و استراحت در برنامه تمرینی آنها وجود ندارد.

http://0.tqn.com/d/militaryhistory/1/0/7/B/-/-/vietnam-oregon.gif

کوله های 45 کیلویی حمل نمی کنند و بسیار سبک در عملیات ها شر کت می کنند . یک اسلحه کمری ، یک سلاح اتوماتیک مثل M-4 یا M-16 و چندیت خشاب و نارنجک فسفری توشه راه آنها است بر خلاف تفنگداران دریایی و کماندو های نیرو هوایی که تمامی تجهیزات را با خود حمل می کنند . ویژگی های مهم کلاه سبزها را می توان در چند مورد اساسی خلاصه کرد. البته کلاه سبزها در تمام امور نظامی مهارت دارند ولی تخصص آنها را می توان در موارد زیر خلاصه کرد: * تخریب استحکامات استراتژیک دشمن در کمترین زمان و با کمترین نفرات * جنگ های چریکی و پارتیزانی و همچنین مقابله با چنین نیروهایی در هر جای دنیا * انهدام کامل نیروهای دشمن در صورتی که گروهی از آنان مقاومت سختی از خود نشان دهند * براندازی رژیم های مخالف آمریکا در هر کجای دنیا با استفاده از شیوه ترور رهبران و جنگ های فرسایشی. از جمله ماموریت های محوله به کلاه سبزها که به خوبی از عهده آن برآمدند در سال 1967 و در کشور بولیوی بود که آنها توانستند با کمک سیا، ارتش بولیوی را مجهز کرده و آموزش دهند و با کمک ارتش بولیوی آزادیخواه معروف « چه گوارا » را به دام انداخته و پس از یک درگیری نسبتاً طولانی در اکتبر همان سال وی را دستگیر و اعدام کنند. دقت کنید که در سایت مذکور از (چه) به عنوان یک تروریست خطرناک یاد شده بود. ماموریت های سنگین کلاه سبزها را در جنگ خلیج فارس نمی توان نادیده گرفت. (باید یادآور شویم که سایت اینترنتی مذکور به دفعات از نام مجهول «خلیج» به جای نام اصلی «خلیج فارس» استفاده کرده.) در جنگ خلیج فارس(1991) ماموریت اصلی کلاه سبزها همکاری با سایر نیروهای مخصوص در انهدام سایت های موشکی عراق بود تا بتوانند امنیت خلیج فارس را برای ناوهای خود فراهم کنند. البته در کارنامه این نیروها می توان تخریب چند برج کنترل در عراق را نیز مشاهده کرد.ولی کمتر در عراق فعالیت دارند. و عمده فعالیت آنها در پایگاههای آمریکای لاتین است .
+ نوشته شده در ۳/۷/۱۳۹۰ساعت ۲۲:۰۶ توسط سید پیمان دسته : نظر(7)