X
تبلیغات
کماندو های ذوالفقار سپاه

رنجر

کماندو های ذوالفقار سپاه

کماندو های ذوالفقار سپاه

هر کشوری برای امنیت و حفظ حریم خود دارای نیرو های نظامی و شبه نظامی است که این نیرو ها با توجه به رسته سازمانی خود دارای وظیفه ای خاص هستند . در این میان کماندو های سپاه پاسداران در دنیا از اهمیت خاصی برخوردارند و صاحب نظران نظامی جهان با دیدی خاص به این نیرو ها می نگرند. از جمله این کماند های قوی ، کماندو های ذوالفقار هستند .

http://www.javanblog.com/uploads/r/120418105744.jpg

این گروه شامل نیرو های کادری و بسیجی سپاه پاسداران می باشد که همگی آنها از میان افراد زبده و صرفا رزمی کار انتخاب می شوند. در این رسته ویژه همه افراد از میان وفادار ترین نیرو های بسیجی و کادری انتخاب می شوند و سربازهای وظیفه نمی توانند در این رسته باشند . این افراد دارای تفکری خاص هستند و از خط مشی کاملا انقلابی پیروی می کنند و از اهداف نظام جمهوری اسلامی حمایت می کنند. وظیفه آنها بسیار سنگین است اما معمولا وظیف اصلی آنها عملیات های ضد شورش است اما در میدان های جنگ جز گردان یکم و دسته یکم پیشتازان دسته بندی می شوند. در صورت تهدید دشمن یا وقوع جنگ این افراد به عنوان نیرو های واکنش سریع جز اولین نفرات اعزامی هستند. آموزش این افراد شامل آموزش های سخت بدنی و آموزش های رزمی است می باشد .

http://www.javanblog.com/uploads/r/120418105859.jpg

همچنین آموزش تیر اندازی و تاکتیک های جنگی جز آموزش های این نیرو مخصوص محسوب میشود. حفاظت از حریم شهر ها تا آخرین نفس از وظایف این نیرو مخصوص است. اگر این افراد مجبور باشند آنقدر می جنگند تا همه آنها کشته شوند ولی به هیچ عنوان تسلیم یا عقب نشینی نمی کنند. نوع تفکر این رسته از کماندو طوری است که تسلیم و عقب نشینی در مخیله آنها نمی گنجد و طوری از لحاظ ذهنی و اعتقادی آموزش می بینند که تا پای جان می جنگند . این نیرو مستقیما تحت نظارت فرماندهی سپاه یک شهر و مستقیما از فرماندهی کل قوا دستور میگیرند . هدف آنها کوبیدن هر گونه دشمن مسلح یا غیر مسلح است . کماندو های ارتش صرفا وظیفه دارند از مرز های ایران دفاع کنند ولی کماندو های ذوالفقار وظیفه دارند تا از رهبر دفاع کنند هر گونه تهدید که به نوعی به رهبر انقلاب مربوط شود این افراد با سرعت عمل بالا اقدام می کنند و هر گونه سد یا دشمنی بر سر راه آنها باشد با یک ضربت آن را نابود می کنند. در فتنه سال 1388 این افراد با قدرت تمام وارد میدان شدند و از رهبر خود دفاع کردند . نیرو های انتظامی نمی توانستند تنش را کنترل کنند ولی وقتی کماندو های ذوالفقار وارد عرصه شدند در مدت 24 ساعت وضعیت به حالت عادی باز گشت و همه متوجه شدند که این نیرو جز فوق العاده ترین نیرو های موجود در سطح دنیا است. این افراد از سلاح های مختلفی استفاده می کنند . اما غالبا به دلیل سبک جنگی خود از اسلحه ak-47 استفاده می کنند و مجهز به کارد و شلاق هستند . معمولا سبک حرکت می کنند و از کوله پشتی های سنگین استفاده نمی کنند . به دلیل سرعت عمل بالا از اتومبیل مزدا 2000 استفاده می کنند چون بسیار سریع است ولی از تویوتا های لوکس هم در بعضی عملیات ها استفاده می کنند.

http://www.javanblog.com/uploads/r/12051390557.jpg

در هر جایی می توانند بجنگند ولی معمولا در داخل شهر ها می جنگند و جز آخرین نفرات و اولین نفرات هستند که می جنگند . بسیار سریع هستند و نامنظم می جنگند ولی در عملیات های ضد شورش منسجم و منظم عمل می کنند اما در مورد جنگ های مسلحانه شهری چنان دشمن را گیج می کنند که دشمن فکر می کند از همه طرف نیرو های نامرئی به آنها حمله می کنند . ویژگی آنها سرعت عمل بالا ، فنون رزمی ، مهارت در تیر اندازی و کنترل هر گونه تنش است . همه آنها فدایی رهبر هستند و وظیفه آنها هم فقط حمایت از رهبر است . پاینده باد رهبر عالی مقام


برچسب‌ها: نیرو ذوالفقار,
+ نوشته شده در ۲۴/۲/۱۳۹۱ساعت ۲۳:۵۶ توسط سید پیمان دسته : نظر(8)