X
تبلیغات
نیرو صابرین

رنجر

نیرو صابرین

نیرو ویژه صابرین

رنجر های سپاه پاسداران

http://www.javanblog.com/uploads/r/12052270433.gif

بدون شک دیدن این افراد باعث بالا رفتن ضربان قلب دشمنان می شود و دیدن آنها شما را هیجان زده می کند این افراد منتظر هوای مناسب نمی مانند ، این افراد شرایط سخت بدنی  و روحی را دشوار نمی دانند ، مانند ما به بهانه روزه گرفتن عملیات خود را به عقب نمی اندازند ، این افراد می آموزند در بدترین شرایط و از همین شرایط بد، بر علیه دشمن استفاده می کنند . با ما باشید تا با نیرو صابرین بیشتر آشنا شوید .

تقریبا از سال 1380 نیرویی تحت عنوان نیرو ویژه صابرین تشکیل شد که از همان اول قوی ترین و  خشن ترین نیرو ها را انتخاب می کنند . وظیفه آنها نسبت به سایر یگان هایش رزمی سپاه بیشتر است . آموزش آنها شامل تیر انداز با انواع صلاح ها ، چتر بازی ، زندگی در شرایط سخت ، دوره های کوهستان و کویر ، دفاع شخصی و چند نوع آموزش خاص برای عده ای خاص می باشد . بر خلاف نیرو های واکنش سریع ذوالفقار که سبک حرکت می کنند این افراد با تجهیزات کامل حرکت می کنند .

http://www.javanblog.com/uploads/r/12052272449.gif

 ذوالفقار ها فقط برای مدت زمانی کوتاه و با سرعت عملیاتی زیاد اقدام می کنند ولی نیرو ویژه صابرین جز صابرین هستند و در عملیات های طولانی مدت شرکت می کنند. به همین دلیل هم با تجهیزات و کوله های سنگین حرکت می کنند چون ممکن است ساعت ها و حتی روزه ها در کویر،جنگل، کوهستان یا هر جای دیگری مشغول جنگ باشند.   آنها همگی باید زندگی در شرایط سخت را تجربه کنند و می توانند اگر دو روز هم بدون غذا باشند بعد از این دو روز بتوانند عملیات را به درستی انجام دهند و قدرت تصمیم گیری در شرایط سخت را داشته باشند . به لحاظ روحی روانی و اعتقادی به شدت نسبت به رهبر وابسته هستند و هرگونه تهدیدی نسبت به رهبر را با سخت ترین شدت پاسخ می دهند. در عملیات هایی چون مبارزه با گروهک تروریستی پژاک و پ ک ک با شدت عمل برخورد کردند و با استقامت بالایی که داشتند ضربه محکمی به آنها زدند.

از ویژگی های آنها می توان به مواردی چون :  استقامت و مقاومت بالا در شرایط سخت ، دقت بالا در تیر اندازی ، قدرت بدنی بالا در عملیات های طولانی و فرسایشی اشاره کرد .
لازم به ذکر است این افراد از جدید ترین جنگ افزار های نیرو مسلح استفاده می کنند و هر اسلحه جدیدی وارد نیرو های مسلح شد ابتدا این افراد استفاده می کنند و سپس به سایر یگان ها داده می شود .

              http://www.javanblog.com/uploads/r/12052272320.gif 
 در حال حاضر از اسلحه ذوالفقار که مدل فرآوری شده m-16 است استفاده می کنند . همیشه در حال آموزش در شرایط سخت هستند . اگر  احتمالا دشمن این افراد هستید توصیه می کنم از آنها فرار کنید چون بسیار زیرک و قوی هستند . اصول عملیاتی آنها این است که در میدان نبرد نباید حتی یک دشمن را زنده گذاشت . به دشمنان توصیه می کنم با این افراد کل کل نکنند. اتومبیل مورد استفاده آنها به دلیل عملیات در شرایط سخت معمولا جیپ های سخره نورد ساخت وزارت دفاع است که با روحیه این افراد سازگار است چون مثل آنها سرسخت است و در شرایط سخت مقاوم است .

http://www.javanblog.com/uploads/r/12052270622.gif

 اگر یک عملیات چندین هفته طول بکشد این افراد هیچ مشکلی با شرایط سخت و کمبود مواد غذایی ندارند و می توانند جنگ را تا رسیدن مهمات و آذوقه از پشت خط کنترل کنند.

توان تاکتیکی آنها بر خلاف کماندو های ذوالفقار سازماندهی شده است و در دسته های منظم عملیات می کنند . مقاوم هستند و معمولا در عملیات ها پیروز هستند . به شدت وابسته به ولایت و دارای پیشرفته ترین جنگ افزار ها . لطفا از انها فاصله بگیرید تا مثل بولدوزر شما را له نکنند.

http://www.javanblog.com/uploads/r/12052271935.gif

همگی این عکس ها مربوط به شهدا است و چهره افراد زنده پاک شده است


برچسب‌ها: نیرو صابرین,
+ نوشته شده در ۲/۳/۱۳۹۱ساعت ۲۲:۳۴ توسط سید پیمان دسته : نظر(2)