X
تبلیغات
بودجه وزارت دفاع

رنجر

بودجه وزارت دفاع

بودجه وزارت دفاع یا وزارت رفاه
چرا ایران به فلسطین و لبنان کمک می کند؟

همیشه کسانی هستند که قصد ایجاد اصتحکاک و تنش دارند و یا هستند کسانی که واقعا بصیرت کافی ندارند .شاید وقت آن رسیده که در این مقاله جواب محکمی به این افراد داده شود . عوام عادت دارند وقتی در جمع فامیل یا دوستان هستند همه فن حریف می شوند . وقتی صحبت از دین می شود خودشان مجتهد شده و فتوا صادر می کنند ، بحث سیاسی می کنند ، اقتصاد دان می شوند ، انواع نسخه ها و دارو هارا صادر می کنند و از این دست حرف های صد تا یه غاز بدون منطق بسیار می گویند که هیچ گونه صلاحیتی در آن باب ندارند.
از مهمترین این حرف های بیهوده این است که چرا ایران به لبنان و فلسطین کمک می کند؟
چرا پول ایران باید در غزه و لبنان هزینه شود وقتی خودمان کمبود داریم ؟
اظهار نظر در این گونه مسائل مربوط به کارشناسان نظامی و سیاسی مربوط است و دخالت در این گونه امور ربطی به افراد عادی ندارد. اما اگر واقعا برای کسی این موضوع سوال است و فقط به دنبال حقیقت است این مقاله جواب اوست ولی برای کسانی که قصد تنش و اصتحکاک دارند چاره چیز دیگری است .
در علوم نظامی تعاریفی با نام های جنگ فرسایشی ، جنگ نامتقارن و اسامی از این دست وجود دارد که افراد عادی از آن بی اطلاع هستند .در تعریف ، جنگ نا متقارن به جنگی گفته می شود که در آن قبل از حمله دشمن به ما ، از خود دفاع کنیم و غیر مستقیم به او حمله کنیم . در این که اسرائیل دشمن ماست حرفی نیست و اگر در این باب شکی دارید معلوم است که چیزی از تاریخ نمی فهمید . بدین ترتیب ما به اسرائیل بطور غیر مستقیم حمله می کنیم قبل از آن که اسرائیل به ما حمله کند و از این راه او را تضعیف می کنیم . کمک مالی و تسلیحاتی به گروه هایی چون حزب الله  در واقع  حمایت از جنگ خود ماست ، که در آینده ممکن است اتفاق بی افتد و هر چه بتوانیم از این راه به اسرائیل ضربه بزنیم سود کرده ایم ، زیرا بدون حتی کمترین تلفات نظامی بیشترین و بهترین ضربه را به اسرائیل زده ایم و در واقع  سود صد در صدی از این روند نصیب ما شده است .
نکته مهمتر این که  پول هزینه شده در این روند از بودجه وزارت رفاه ، وزارت بهداشت و یا سایر وزارت خانه ها کسر نمی شود بلکه از سرانه بودجه وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح هزینه می شود .  یعنی اگر قرار باشد وزارت دفاع برای دفاع از ایران میلیارد ها دلار هزینه کند ، کمک به غزه و لبنان می تواند بسیاری از این هزینه ها را کم کند و صرف مصارف تحقیقاتی و پیشرفت وزارت دفاع شود. درست مثل کسی که با هزینه ای اطراف خانه خود را دیوار می کشد و اگر این کار را نکند ضرر بسیار بیشتری  را متحمل می شود . این سیتم دفاعی بسیاری از قدرت های بزرگ دنیا است . برای مثال ایالات متحده برای جنگ فرسایشی با ما، صدام را به جان ما انداخت یا این که در حال حاضر عربستان صعودی و امارات متحده را بر علیه ما تحریک می کند . در گذشته هم اتحاد جماهیر شوروی برای جنگ نامتقارن با امریکا ، کوبا و ونزوئلا را بر علیه امریکا تحریک می کرد و در این کشور ها سامانه های موشکی کار گذاشت یا به قول اهل سیاست حیاط خلوت امریکا را شلوغ کرد . پس چرا ما که در حال حاضر جز یکی از قدرت های نظامی جهان حساب می شویم  از تاکتیک های معقول و مناسب نظامی برای پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران استفاده نکنیم . فکر کنم با زبانی ساده دلیل کمک و حمایت ایران از غزه و لبنان را شرح داده باشم ضمن این که یهود نه تنها با اسلام مشکل دارد بلکه با تمام نژاد ها و مذاهب دنیا مشکل دارد و فقط ایران دشمن او نیست بلکه تمام دنیا را دشمن خود می داند و بنا بر روایات کتب یهود ، خود را حاکمان دنیا می دانند و ایران سردمدار مبارزه با این لکه نحض  در دنیا است .
فکر کنم با این تفاسیر پاسخ سوال بعضی از دوستان داده شده باشد ولی اگر افرادی به دنبال مسائل انحرافی هستند و به قول معروف خود را به خواب زده اند نمی شود آنها را از خواب بیدار کرد
.
+ نوشته شده در ۸/۳/۱۳۹۱ساعت ۲۲:۵۹ توسط سید پیمان دسته : نظر(3)