X
تبلیغات
مغز های نظامی اسرائیل

رنجر

مغز های نظامی اسرائیل

مغز های نظامی اسرائیل

ژنرال های ارشد اسرائیلی


http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1390/06/17/939565_PhotoA.jpg

فقط احمق ها هستند که دشمن را احمق فرض می کنند . به گفته رسول خدا اگر شما در غفلت هستید دلیل بر این نیست که دشمن شما هم در غفلت باشد و کاری نکند . بهتر است دشمن خود را خوب بشناسین تا غافلگیر نشویم.

به تازگی در اکثر کشور های خاور میانه شرکت های چند ملیتی به ریاست پشت پرده صهیونیست ها شروع به کار کرده اند که اکثرا مدیریت این شرکت ها را نظامیان بازنشسته اسرائیلی بر عهده دارند تا با این کار نفوذ خود را در منطقه بیشتر کنند. همین جا لازم دیدم تا مقاله ای در باره مشهور ترین ژنرال های اسرائیلی ، خط مش آنها و نحوه بر خورد آنها با مسائیل را بنویسم که خواندن آن خالی از لطف نیست .

ژنرال موشه دایان

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/fa/e/ef/Moshe_dayan.jpg

 در عبری: משה דיין یکی از مشهورترین فرماندهان نظامی نیروهای دفاعی اسرائیل و بعدها سیاست‌مدار اسرائیلی بود. ژنرال موشه دایان در بین سالهای ۱۹۵۳ تا ۱۹۵۸ میلادی، فرماندهی ستاد کل فرماندهی و عملیات نیروهای دفاعی اسرائیل را برعهده داشت و چهارمین ژنرال اسرائیلی در این مقام بود. به فرموده امام موسی صدر ( ر ه ) او شمر زمان خود بود .

موشه دایان در سن ۱۴ سالگی به سازمان هگانا پیوست. ده سال پس از پیوستنش به هگانا توسط نیروهای انگلیسی دستگیر شد و دو سال را در زندان انگلیسی‌ها گذراند. نهایتاً در فوریه سال ۱۹۴۱ میلادی آزاد شد و به همراه سازمان هگانا به جنگ علیه آلمان نازی در طول جنگ جهانی دوم پرداخت. در طول جنگ بود که در اثر برخورد گلوله به شیشه دوربینی که در حال نگاه کردن ازآن به مواضع دشمن بود، چشم چپش را از دست داد.

دشمنی بسیار زیادی با امکان مذهبی مسلمانان به خصوص اماکن مذهبی شعیه داشت و دستور تخریب بسیاری از این اماکن به دستور وی صادر گردید. اما یک مغز نظامی و استراتژیستی بسیار قوی بود . بطوری که نقشه ها و طرح های نظامی او در جنگ شش روزه علیه سه کشور به پیروزی های زیادی دست یافت و خود نقطه عطفی در تاریخ اسرائیل بود . دست کم گرفتن چنین ژنرال هایی بدور از تفکر و استدلال منطقی است . در حمله ناگهانی اعراب و اصرار موشه دایان مبنی بر تدافعی نگاه داشتن آرایش نیروهای ارتش اسرائیل در مقابله با اعراب، باعث شد تا در دو روز اول جنگ، نتیجه جنگ به نفع و پیشروی اعراب منجر شود. اما با تغییر استراتژی و دکترین نظامی اسرائیل مبنی بر «کشاندن جنگ به خاک دشمن»، اسرائیل خطوط مقدم ارتش مصر در صحرای سینا را درهم شکست و سپس با پیش روی گذاشتن کانال سوئز و نابودی کامل ارتش سوم مصر، به جبهه سوریه پاتکی نظامی زد و با موفقیت نیروهای ارتش اردن، سوریه و عراق را درهم کوبید و تا حومه دمشق را تا پایان جنگ گلوله باران می‌کرد.

ژنرال اسحاق رابین :

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1c/Yitzhak_Rabin_%281986%29_cropped.jpg/200px-Yitzhak_Rabin_%281986%29_cropped.jpg

در عبری: יצחק רבין بین سال های 1964 تا 1968 فرمانده ستاد مشترک کل ارتش اسرائیل بود و هم اکنون ریاست بسیاری از شرکت های به اصطلاح تجاری را در خاور میانه عهده دار است . وی پنجمین نخست وزیر کشور اسرائیل بود که دو بار به مقام نخست وزیری اسرائیل  برگزیده شد . وی توانست با زیرکی و مهارت تمام اسرائیل را به عنوان یه کشور مستقل در بین اعراب معرفی کند و با زیرکی بیشتر یاسر عرفات را خام کرد و او را به صلح با اسرائیل ترقیب نمود. وی با نشان دادن شجاعت و اجرای عملیات‌های موفق توانست تا در سال ۱۹۴۷ به مقام فرماندهی کل عملیات‌های هاگانا ارتقا درجه پیدا کند. وی پس ار تشکیل نیروهای دفاعی اسرائیل به ارتش اسرائیل پیوست و در مدت کوتاهی به مدارج عالی نظامی رسید. وی تنها ۳۲ سال داشت که به درجه سرلشگری نایل آمد و این نشان دهنده مغز و هوش بالای او در عملیات های مختلف بود.

ژنرال رافائل ایتان :

http://www.idfblog.com/wp-content/uploads/2011/11/rafael-eithan.jpg

بین سال های  1978 تا 1983 فرماندهی ستاد کل ارتش اسرائیل را عهده دار بود . از ژنرال های جلاد و غاصب اسرائیلی و دشمن قسم خورده مسلمانان است  که دستور کشتار بسیاری از مسلمانان را در صبرا و شتیلا صادر کرد . جنایات جنگی او آنقدر خشن بود که حتی در خود اسرائیل هم علیه او تظاهرات مخالفت آمیز انجام شد ولی ظاهرا این کار او به مزان بسیاری از مقامات اسرائیلی خوشایند واقع شد و به او مدال افتخار داده شد. اما از لحاظ جنگی  زیاد قابل قبول من واقع نیست . او بیشتر از آن چیزی که بتواند یک فرمانده و استراتژیست جنگی قوی باشد یک سرباز خشن بود و به همین دلیل و خصومتی که با مسلمانان داشت به این درجه نائل شد. نگرانی من از جانب چنین افرالدی خشونت و حس جنگ طلبی آنها است  ولی از لحاظ استراتژی چنین افرادی نمی توانند زیاد قوی عمل کنند و از این نظر چنین افرادی باعث نگرانی من می باشند چون ابایی از جنگ های بیهوده و کشتار افراد بی گناه ندارند.

ژنرال موشه لوی :

http://www.avapress.com/images/docs/000042/n00042232-b.jpg

بین سال های 1983 تا 1987 فرذماندهی ستاد کل ارتش اسرائیل را عهده دار بود.ا ز فرماندهان نظامی نیروهای دفاعی اسرائیل و دوازدهمین فرمانده ستاد کل نیروهای دفاعی اسرائیل از سال ۱۹۸۳ تا ۱۹۸۷ میلادی بود. والدین وی از یهودیان عراقی بودند. از نظر اسرائیلی ها او یک قهرمان ملی و نمونه کامل یک سرباز وطن پرست محسوب می شد. او جز کماندو های اسرائیلی بود و خدمات بسیاری در زمینه نظامی به اسرائیل ارائه کرد.

ژنرال ایهود باراک :

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1f/Ehud_Barak_official.jpg/200px-Ehud_Barak_official.jpg

سیاستمدار اسرائیلی است که از سال 1999 تا 2001 به عنوان نخست وزیر اسرائیل ایفای نقش کرد. او در دوران تصدی بنیامین نتانیاهو بر این پست مدتی سمت معاون نخست وزیر را بر عهده داشت و سپس در ژوئن 2007 به عنوان وزیر دفاع این کشور شروع به فعالیت نمود. وی رهبر حزب کارگر اسرائیل نیز می باشد. یهود باراک در نوامبر 2012 اعلام کرد که به زودی از سیاست کناره گیری می کند. ولی ما هنوز چیزی ندیدم . مغز نظامی و بینش سیاسی این مرد قابل تحسین است و مقام یک دشمن باید نسبت به چنین افرادی بسیار محتاط  باشیم زیرا این گونه افراد با زیرکی و  شعبده قصد دارند تا حق را جای باطل و باطل را جای حق به سایرین غالب کنند .

ژنرال شائول موفاز :

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1391/10/2/250693_328.jpg

فرمانده ستاد کل ارتش اسرائیل بین سال های  1998 تا 2002 بود. اصلیت و نسب این مرد ایرانی  است و از یهودیان اصفهانی بود. در جنگ کانال سوئز و جنگ شش روزه جز کماندو های اسرائیلی در خط مقدم جبهه نبرد حضور داشت و خدمات بسیاری را به اسرائیل ارائه کرد . ظاهرا این مرد در هدف خود بسیار ثابت قدم است و از چنین افرادی باید کمی هراسید . حضرت محمد می فرماید چگونه است که کفار در کفر خود متحد هستند ولی ما در ایمان خود اتفاق نظر نداریم. این شخص در سال  1957 از ایران  به اسرائیل مهاجرت کرد و در انجا به عضویت ارتش در آمد و نهایتا خدمات بسیاری به اسرایئل ارائه داد . به قول شهید مطهری چنین شخصی قابل ملامت نیست ، این ما هستیم که باید ملامت شویم که چرا از هم کشیان خود حمایت نمی کنیم . فردی از کیلومتر ها دور تر برای هدف خود به جنگ میرود . پس این مرد می تواند برای ما زنگ خطری باشد تا حواسهایمان را بیشتر جمع کنیم و  دشمنان خود را بیشتر بشناسیم .

ژنرال دان حالوتس :

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/fa/thumb/7/72/%D8%AF%D8%A7%D9%86_%D9%87%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%AA%D8%B3.jpg/200px-%D8%AF%D8%A7%D9%86_%D9%87%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%AA%D8%B3.jpg

هجدهمین فرمانده ستاد کل فرماندهی و عملیات ارتش اسرائیل و ژنرالی سه‌ستاره است که درجه سپهبدی را داراست. او هیچ وقت به درجه راو آلوف که بالا ترین درجه در اسرائیل است نائل نشد .  ژنرال دان حالوتس، همچنین فرمانده سابق نیروی هوایی ارتش اسرائیل و از خلبانان نیروی هوایی اسرائیل بود که در عملیات نابودسازی نیروگاه اتمی عراق موسوم به عملیات اپرا در خلال جنگ ایران و عراق شرکت داشت. در طول جنگ اسرائیل و لبنان در سال ۲۰۰۶ میلادی که ۳۴ روز به طول انجامید، وی در مقام فرمانده ستاد کل فرماندهی و عملیات ارتش اسرائیل، فرماندهی نیروهای دفاعی اسرائیل را بر عهده داشت. در مورد گابی اشکنازی این مسله برای من جالب است که وی به تحصیلات و کسب علم اهمیت بسیار می داد و مدرک عالی خود را از معتبر ترین دانشگاه های آمریکا و اروپا کسب کرده است  و این نشان دهنده قدرت فرماندهی بالا و دانش اوست که می تواند برای ما خطرناک باشد پس ما نیز باید در مساله کسب علم و دانش از دشمنان خود عقب نمانیم و دانش خود را هر چه بیشتر ارتقاع دهیم .

ژنرال گابی یا گابریل اشکنازی :

http://www.taghribnews.com/images/docs/000032/n00032408-r-b-007.jpg

بین سال های  2007 تا 2011 فرماندهی ستاد کل ارتش اسرائیل را عهده دار بوده است . در موشاو هاگور در کشور اسرائیل از پدری  بلغاری و مادری  سوری متولد شد . در دوران تحصیل بسیار موفق بود و به کسب مدارج علمی بالا بسیار علاقه داشت و مدارج علمی  عالیه را در  معتبر ترین دانشگاه های آمریکا و اروپا طی کرده است و این نشان دهنده قدرت فرماندهی بالای این فرد و  زنگ خطری برای ما جهت دست کم نگرفتن دشمن است و می تواند هشداری برای همه ما جوانان ایرانی باشد تا  بیشتر به کسب دانش اهمیت بدهیم و دانش خود را برای مقابله با دشمن ارتقاع دهیم. 

این مقاله تنها معرفی دشمنان ما بود تا تلنگری باشد برای ما ، جهت ارتقای دانش خودمان ، بینش سیاسی خودمان و سایر چیز ها که می تواند برای ما خطر ناک یا به نفع ما باشد .

موفق باشید یا حق

+ نوشته شده در ۲/۲/۱۳۹۲ساعت ۱۳:۲۵ توسط سید پیمان دسته : نظر(1)