X
تبلیغات
توهمی به نام اسرائیل

رنجر

توهمی به نام اسرائیل

توهمی به نام اسرائیل

قدرت پوشالی اسرائیل


http://qudsonline.ir/Images/News/Smal_Pic/3-9-1391/IMAGE634892758080260543.jpg

روح الله احمدی از پوشالی بودن اسرائیل می گوید :

چند شب قبل در یک مهمانی خانوادگی  آقای روح الله احمدی را دیدم ایشان همسر دختر عمه من  هستند و از کهنه سربازان دوران دفاع مقدس ، هر چند نمی توان تجربه عملیات های برون مرزی این رزمنده قدیمی را در نظر نگرفت . ایشان برای من از خاطراتشان در عملیات های لبنان و سوریه گفتند و گفتند که از اولین افراد نیروی قدس بودند  که برای آموزش به سوریه و لبنان رفتند . و شایان به ذکر است که ایشان اسرائیل را توهم بزرگ شده ذهن اعراب میداند و به من گفتند که اسرائیل بسیار ضعیف تر از تبلیغات هایی است که گفته می شود .
حالا خاطرات این بزرگ مرد را در این پست نوشته ام که به سمع و نظرتان می رسانم .
ایشان به من گفتند در اوایل انقلاب به عضویت سپاه پاسداران در آمدند و گریزی به غائله گنبد زدند که اشان در آن حضور داشتند و مجروح شدند . سپس برای من از ماموریت های خود در لبنان و سوریه گفتند.
ایشان گفتند :
روز های اولی که برای آموزش های ویژه به لبنان رفته بودند همه جا صحبت از قدرت فوق العاده اسرائیل بود  و جو حاکم جوی ترسناک بود . همه اعراب از جنگ شش روزه اسرائیل سخن می گفتند و وحشتی که اسرائیل در دل اعراب ایجاد کرده بود . می گفت ما هم از اسرائیل ترسیدیم و فکر می کردیم حقیقت دارد . شایعاتی بود مبنی بر این که اسرائیل در صحرای سینا نه تنها نیرو های گشتی بسیار هوشیاری دارد بلکه در جاهای حساس از مسلسل های کنترل از راه دور استفاده میکند . شنیده بودند که قدرت هدف گیری توپخانه اسرائیل آنقدر دقیق است که می تواند تانک روی تریلی را بزند بدون اینکه به کامیون حامل صدمه ای وارد شود . می گفت شنیده بودیم همه سربازای اسرائیل رزمی کار هستند و بسیار قوی و پر قدرت هستند . شب ها خواب ندارند و روز ها هم مشغول تمرین و تاکتیک هستند .

خلاصه تعریف می کرد روز های اول از هوشیاری و قدرت مافوق تصور اسرائیلی ها خیلی شنیدیم و شنیدیم که اسرائیل غیر قابل شکست است . مدتی به این منوال گذشت و آنها مشغول تمرین و آموزش روش های کماندویی بودند تا اینکه یک شب نوبت به عمل رسید و قرار شد به گشتی های اسرائیل یک شبیخون بزنیم . شب مورد نظر فرا رسید و آنها به مرز اسرائیل وارد شدند . می گفت آنقدر از هوشیاری اسرائیلی ها شنیده بودیم که هر چند متر یک بار می ایستادیم و محیط اطراف را بررسی می کردیم تا مبادا خودمان کمین بخوریم . همین طور که حال پیشروی بودند یکی از افراد محکم به جسم فلزی بر خورد کرد و سرش به چیزی خورد و صدایی هم بلند شد . همه از ترس دراز کشیدند و معلوم شد بله طرف به یک تانک اسرائیلی در حال نگهبانی برخورد کرده است و هیچ کس متوجه ورود آنها نشده است . آن شب در یک کمین خوب ضربات سختی به نیرو های اسرائیلی وارد کردند .
پس از آن شب دیگر ترسشان ریخت و به این نتیجه رسیدند که اعراب در بسیاری از عملیات ها و استراتژی های خود مسخ تبلیغات غربی ها شده اند وگرنه اسرائیل آنقدر هم قوی نیست که به نظر میاید . در عملیات های بعدی این گفته کاملا برای ایشان روشن شد.

ایشان تعریف می کردند شخصی به نام ژنرال شاذلی در جنگ اکتبر 1973 بر علیه اسرائیل فقط با کمک 3 گردان کماندو مصری سد قوی و محکم نیرو های اسرائیلی را در هم شکستند ، صحرا سینا را گرفتند و تا نزدیکی تل آویو پیشروی کردند و این نشان از خود باوری و خوش فکری این ژنرال داشت که از شایعات نترسید و فقط با سه گردان کماندو اسرائیل را شکست داد .


http://www.taqadoumiya.net/wp-content/uploads/2012/10/3170_426522327404819_1875976423_n.jpg

ژنرال فریق سعد الدین شاذلی ، فرمانده کماندو های مصری در جنگ اکتبر 1973

 اما در نهایت به خاطر خیانت امبر صادات ( رئیس جمهور وقت مصر ) مجبور به عقب نشینی شد .
پیروزی فریق سعد الدین شاذلی ثابت کرد که اسرائیل فقط در برابر سه گردان کماندو آسیب پذیر است چه رسد به نیرو های اعتلاف چند کشور .
ایشان می گفتند چیزی که جنگ را پیش میبرد اسلحه نیست بلکه استراتژی و ذهن قوی است . ایشان به من گفتند در جنگ هیچ وقت به تجهیزات مدرن و زیاد تکیه نکنم و تمرکز خود را بر روی تاکتیک ها و تکنیک ها متمرکز کنم و به من گفت با حد اقل اسلحه و یک استراتژی درست می توان بزرگترین قدرت ها را شکست داد .
ایشان به من گفتند با یک کلاش ساده می توان یک گردان را سر در گم کرد ، درست همان کاری که دکتر چمران انجام دادند . می توان با یک اسلحه قناصه یک گردان عراقی را پشت یک پل به مدت یک روز الاف کرد و این کاری بود که خودش در زمان جنگ انجام داده بود . همچین در مورد روحیه اعراب هم با من صحبت کرد و می گفت عرب ها در جنگ بسیار دلیر و شجاع هستند و از کشته شدن ترسی ندارند ولی به دلیل نداشتن استراتژی و فکر درست و نداشتن انگیزه اسلامی راسخ همیشه شکست می خورند .
صحبت های این بزرگ مرد و کهنه سرباز دوران دفاع مقدس برای من بسیار جالب و شنیدنی بود و چیز های زیادی از این بزرگ مرد آموختم . و مهمترین چیزی که از این بزرگ مرد آموختم سادگی و بی آلایش بودن این مرد بود . کسی که چندین بار مجروح و جانباز شده بود ، در عملیات های بسیار درون مرزی و برون مرزی شر کت کرده بود و برای خود یک استاد و فرمانده کار کشته بود بسیار ساده و بدون غرور برای من جوان صحبت می کرد ، ولی در سمت دیگر افرادی از فامیل بودند که حتی یک روز را هم در جنگ و جبهه حضور نداشته بودند و علم چندانی هم نداشتند اما بسیار متکبرانه بر خورد می کردند که برای من عذاب آور بودند و جای خود را از کنار آنها تغییر دادم به نزد این بزرگ مرد آمدم .

جا دارد یادی از این مردان بی ادعا کنیم .....
+ نوشته شده در ۲۴/۲/۱۳۹۲ساعت ۲۳:۲۴ توسط سید پیمان دسته : نظر(8)