X
تبلیغات
رنجر

رنجر

جنگ شش روزه 2

دلایل شکست مصر از اسرائیل
(نیرو هوایی قسمت دوم)

http://www.letletlet-warplanes.com/wp-content/uploads/2010/08/IMG_0014.jpg

در مقاله قبلی دلایل شکست کشور های عربی از اسرائیل را شرح دادم ولی صرفا به نیرو زمینی و به خصوص لشگر های زرهی پرداختم ولی این بار تمرکز خود را بر روی نیرو هوایی قدرتمند مصر در آن زمان متمرکز می کنم . نیرو هوایی که خیلی پیشرفته تر و مجهز تر هم از لحاظ کمیت و هم از لحاظ کیفیت بر نیرو هوایی اسرائیل برتری داشت ولی در جنگ با اسرائیل تقریبا نابود شد. در زمان دفاع مقدس هم نیرو هوایی ایران هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ کمیت از نیرو هوایی عراق در سطح پایین تری بود . اما چه عمالی باعث پیروزی های متعدد ما در دفاع مقدس شد . جواب کاملا واضح است . یک ضرب المثل انگلیسی می گوید ژنرالی که بخواهد به تجهیزات نظامی اکتفا کند جنگ را از قبل باخته است . عمال اصلی استراتژی جنگی می باشد که می تواند باعث پیروزی شود . چیزی که در سپاه و ارتش ایران بسیار موجود است ولی در کشور های عربی زیاد به چشم نمی خورد یا شاید اصلا به چشم نمی خورد.
نیرو هوایی اسرائیل هم در جنگ شش روزه چنین حالتی داشت . با ما باشید تا دلایل ضعف و قوت نیرو های هوایی دو کشور مصر و اسرائیل را بررسی کنیم.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در ۳/۲/۱۳۹۲ساعت ۱۰:۲۳ توسط سید پیمان دسته : نظر(1)

مغز های نظامی اسرائیل

مغز های نظامی اسرائیل

ژنرال های ارشد اسرائیلی


http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1390/06/17/939565_PhotoA.jpg

فقط احمق ها هستند که دشمن را احمق فرض می کنند . به گفته رسول خدا اگر شما در غفلت هستید دلیل بر این نیست که دشمن شما هم در غفلت باشد و کاری نکند . بهتر است دشمن خود را خوب بشناسین تا غافلگیر نشویم.

به تازگی در اکثر کشور های خاور میانه شرکت های چند ملیتی به ریاست پشت پرده صهیونیست ها شروع به کار کرده اند که اکثرا مدیریت این شرکت ها را نظامیان بازنشسته اسرائیلی بر عهده دارند تا با این کار نفوذ خود را در منطقه بیشتر کنند. همین جا لازم دیدم تا مقاله ای در باره مشهور ترین ژنرال های اسرائیلی ، خط مش آنها و نحوه بر خورد آنها با مسائیل را بنویسم که خواندن آن خالی از لطف نیست .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در ۲/۲/۱۳۹۲ساعت ۱۳:۲۵ توسط سید پیمان دسته : نظر(1)